Şirketler günümüzde satış oranlarını arttırmak ve reklamlarını yapmak için sosyal medyayı çok fazla kullanıyor ve takip ediyor. Facebook, twitter ve instagram üzerinden gerçekleştirdikleri satış politikaları, bu sosyal medya platformlarında katil içerik yaratmak üzerine kurulu bir sistem. Bunun için inanılmaz rakamlarda para harcayan şirketler hangi sektörde olurlarsa olsunlar sosyal medya platformlarının yaygınlığına büyük ölçüde güveniyorlar.

SOsyal Medyadaki En İyi Yönetim Aracı Seçildi!
Seçtiğiniz sosyal medyanın ganimetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için yayınlarınızın hangilerinin çalıştığını hangilernini işe yaramadığını hangilerinin en fazla kullanıcıya doğru şekilde aktarıldığını tespit edebilmeniz için sizler için en iyi 5 sosyal medya analitik aracını seçtik. Bunların başlıcaları arasında Snaplytics yer alır. Bu araç Snapchat’i başarılı olarak kullanabilmeniz için güzel arayüzü ve hikayeleri düzgün şekilde yerleştirebilmek için ve de en önemlisi önceden fiyatlandırma yapmaması ile uygun bir araçtır.

Bir diğer analitik sosyal medya aracı bütün sosyal medya platformlarını yönetmek için güçlü analiz yeteneği ile dikkat çeken sosyal medya merkezi haline gelen Filiz sosyaldir. Bunların dışındaki araçlar Brandwatch, Tampon ve Hootsuite olarak sıralanmakta. Brandwatch güçlü sosyal duyarlılık analizi yaparken, Tampon pazarlama tekniklerinin başarısı hakkında oldukça iyi bir analiz yaparak pazarlamacıya yol gösterir. Bunun haricinde Hootsuite gönderi programlarını yöneten, marka isimlerinin geçtiği sosyal medya platformlarında elde edilen performansın analitiğini ölçen oldukça kullanışlı bir analitik sosyal medya aracıdır.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK