iPhone XR’ın yenisine dair çıkan bilgiler arasında renk seçeneklerini de eklememiz gerekecek. Zira bugün itibarı ile iPhone XR’ın yenisinin hanghi renklere sahip olacağı sızmış durumda. Yaklaşık 3.5 ay gibi bir süre sonra çıkması muhtemel olan iPhone XR’ın yenisi, çok farklı renkler içermeyecek. Beklentiler açık tonların da ilave edilmesi ve parlament mavisi seçeneğinin de olması yönündeyken iPhone XR’ın yenisi bu konuda hayal kırıklığı olabilir.

4 Renk Kendini Gösterdi!
Sızan görseller bize 4 farklı rengi öne çıkarıyor. Kırmızı, gold, gri ve siyah. Bu renkler hiç yabancı olmadığımız renkler. Hatta eksiği bile var. Malum şuanki iPhone XR için daha fazla renk seçeneği mevcut. Coral, white ve blue gibi. Yeni tasarımda şimdilik belirtmiş olduğumuz dört rengin çıkacağına garanti gözle bakılıyor. Fakat bu konuda Apple’ın kesin karasının olduğundan bahsedemeyiz. Tanıtımda eksik görülen renkler dahil edilmiş olabilir. Veya zaman içerisinde satışların hareketlendirilmesi adına renk seçenekleri sonradan ilave edilebilir. Yani bunun bir politika olması da muhtemel. Her şeye rağmen 4 renk tatmin edici seçenekler diyebiliriz.

Unutmadan belirtelim, iPhone XR’ın yenisi olarak bahsettiğimiz telefon iPhone XR 2019 olarak karşımıza çıkacak. Şuanki satışta olan XR modeline kıyasla ekran boyutunda farklılık bekleniyor. En büyük değişim ise tabi ki kamerada olacak. Ve son olarak belirtmemiz gerekir ki muhtemelen Apple bu modelden sonra LCD kullanımını rafa kaldıracak.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK