Xiaomi, tartışmasız mobil cihaz sektöründe ciddi bir paya sahip. Bir çok ülke ve marka bunu kabullenmiş durumda. Fakat önemli bir eksiklik söz konusu. O da teknik servis ve mağazacılık. Xiaomi, maalesef çıktığı günden bu yana dünya ülkelerine nüfuz etme açısından yeterli başarıyı sağlayamadı. Türkiye’de de yeterli mağazaya sahip değil. Geride bıraktığımız yıl ilk kez bir mağaza açan Xiaomi, Türkiye pazarını önemsiyor. Yeni gelen haberler ise mutlu edici.

5 Yeni Mağaza Açılacak!
Xiaomi, geçtiğimiz gün Türkiye’de bir ilk yaşattı ve Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Bu lansman bizlere önemli bilgiler aktarılmasını da sağladı. Tüm haberler mutluluk verici değil. Özellikle uygun fiyatlardan satın aldığımız Xiaomi ürünlerinin fiyatlarında yükseliş olacağını bildiren Xiaomi yetkilileri, bu haberi üzücü olsa da aktarmaktan geri kalmadı.

Türkiye’de şimdilik sadece iki mağazası bulunan Xiaomi’nin bu mağazaları İstanbul’da bulunuyor. Üçüncü mağaza ise yine İstanbul’da açılacak. Diğer iller Xiaomi’nin bir mağaza açmasını beklemeye bir süre daha devam edecek gibi. Fakat bu süre çok uzamayacak. Çünkü lansmanda Türkiye’de toplam 5 yeni mağazanın açılması yönünde bilgi aktarıldı.

İstanbul’daki Xiaomi mağazalarının doygunluk noktasına yaklaştığını düşünürsek farklı şehirlerde de 2019 yılında Xiaomi mağazası görmek mümkün olabilir. Xiaomi’nin hangi illeri tercih edeceği ise bilinmiyor. İzmir, Ankara gibi iki büyük şehir ilk akla gelenler.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK