Türkiye’de ciddi bir kitleye hitap etmeyi başaran Xiaomi, en büyük sorunu teknik destek ve satış konusunda yaşıyordu. Xiaomi marka ürün almak isteyenler teknoloji marketlerindeki raflarda Xiaomi markasını maalesef göremiyor. Bu durum, Xiaomi marka ürün almak isteyenlerin ürünü almadan önce test etme imkanı bulamıyordu. İstanbul’da yaşayanlar için ise durum farklı.

İKİNCİ MAĞAZA AÇILDI!
Daha önce Vadi İstanbul’da açılan Xiaomi mağazasının ikincisi şimdi Forum İstanbul’da açıldı. Mağazanın açılışı büyük merak ve ilgi uyandırırken, fiyatların nasıl olacağı da yine ikinci bir merak konusu olmuş durumda.

Xiaomi, geniş ürün yelpazesiyle teknoloji piyasasında varlığını sürdürüyor. Fakat teknik konuda yeterlilik sağlanamaması ve hala Türkiye içerisinde garanti kullanılamaması, alıcının tekrar tekrar düşünmesine neden oluyor. Satış mağazalarından sonra zaman içerisinde teknik servis ağının da kurulması, Xiaomi sevenler için en büyük arzusu olarak yer alıyor.

İstanbul’da ikinci mağazanın açılması, ülke içerisinde Xiaomi markasının yaygınlaşmasını önemli derecede etkileyen bir unsur olacak. Bir diğer etkisi ise, mağazaların çoğalma yönündeki beklentisinin artması. İstanbul’da açılan Mi Store, ilerleyen zamanlarda farklı illerde de görülebilir. Özellikle İzmir, Ankara gibi büyük kentlerde de beklenti hakim.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK