Dünyanın uygun fiyatlar üzerinden teknoloji üreten markalarından biri olarak bilinen Xiaomi, telefonlarından sonra şarj aletleri ile de gündeme oturdu. Yeni ürettiği teknolojiler sayesinde firma, cihazların %0 olan şarjlarının %100’e ulaşmaları için sadece 17 dakika istedi!

Xiaomi İle Beklemeden Şarj!
Beklemeden şarj imkânı sağlayan yeni sistemin ismi Xiaomi Super Charge Turbo şarj teknolojisi ismi ile tanıtıldı. Tanıtım şimdilik bir video ile gelse de, piyasada zaman içerisinde bir lansman yapılacağı beklentisi oluştu. Xiaomi’nin yayınlamış olduğu videoda vaat ettiği teknoloji sayesinde telefonları şart etme sorununun tarihe karışacağı konuşuldu. Çünkü videoda 4000 mAh kapasitesinde olan ve %0 dolu olan batarya, sadece 17 dakika içerisinde %100 rakamını görmeyi başardı.

Günümüzde yedek bataryalar ve doldurucular ile günlerini geçiren teknoloji tutkunları Xiaomi firmasının teknolojisini satışa sunmasını merakla bekler hale geldi. Xiaomi Super Charge Turbo şarj teknolojisi ne zaman resmi olarak satışa sunacağına dair herhangi bir açıklamada bulunmamasına karşın süre çok uzak gibi algılanmıyor.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK