Oyun konsollarındaki rekabetin kızıştığı son yıllarda oyunlara teşvik etme amaçlı çok sayıda çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Bunlara bir yenisi de Xbox tarafından yapıldı. Yeni oyunlara rağbet her zaman daha fazla olsa da eski oyunlardan konu açıldığı zaman herkes bir iç çekerek o günlerden bahsediyor. Özellikle oyun konsollarının en hareketli ve popüler olmaya başladığı 2000’li yıllarda. O yıllarda öyle oyunlar vardı ki çılgınlar gibi sabahlara kadar oyun oynayan sayısı çok fazlaydı. O yıllarda sizi sabahlara kadar uyutmayan ve uykunuzdan eden oyunları yeniden oynamanız için Xbox önemli bir kampanya düzenledi.

Nostalji Oyunlara Dev İndirim Geldi!
Bundan 10- 15 yıl önce üretilen oyunları kim satın almak ister ki diyebilirsiniz. Nitekim o döneme ait oyunlar şu sıralar satılmıyor. Fakat hala satış listelerinde bulunuyor. Görsel anlamda günümüzün çok gerisinde olsa da heyecan yaratan o dönemin oyunları için Xbox, indirim sunarak satışları canlandırmayı hedefliyor. İndirimler ise çok yenilir yutulur cinsten değil. Çünkü neredeyse bedava ile eşdeğer şekilde fiyatlar sunulmuş durumda.

20 Liraya Oyun Alabilirsiniz!
Evet bu fiyata oyun almanız mümkün. Ortalama fiyatlara bakıldığında Türk lirası cinsinden 20 ile 50 lira arasında çok sayıda oyun yer alıyor. Peki hangi oyunlar bu listenin içerisinde dersiniz? GTA 4, Crackdown, Red Dead Redemption, Hydro Thunder Hurricane, Trials HD, Spelunky, Fable 2, Star wars: Knights of the Old Republic, Pac-Man, The Orange Box, Catherine. Ve saydığımızdan çok daha fazlası için şimdi muazzam indirimler başladı.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK