Whatsapp, yeni bir özelliği sunmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere internetin çeşitli platformlarında karanlık mod özelliği mevcut. Ve yıllar önce tanıtılmıştı. Twitter ve youtube bunlardan sadece bir kaçı. Geceleri daha etkin performans sunan gece modu karanlık tonlar, şimdi de whatsapp mühendislerinin gündeminde. Çok yakında whatsapp üzerinde koyu renk tonlarını görürseniz şaşırmayın. Özellikle gece olduğunda.

Karanlık Mod İçin Geri Sayım!
Bu söylenti daha önceleri de ortaya çıkmış fakat gerçeğe dönüşmemişti. Şimdi ise yeniden gündeme getirilmiş durumda. Tek fark ise whatsapp mühendislerinin bu sefer bu özellikten vazgeçmeyeceği. Bilindiği üzere whatsapp uygulamasının en sık kullanıldığı saatlerden biri de gece saatleri. Bir çok kişi gece ya da akşam saatlerinde sık şekilde mesajlaşma sağlıyor. Whatsapp’ın karanlık modu ile gözlerimiz biraz daha duyarlı olacak ve mesajlaşırken daha iyi hissedeceksiniz.

Tabi bu aynı zamanda pili tükenmek üzere olan telefonlarda şarj tasarrufu da sağlayan bir özellik olacak. Whatsapp her ne kadar şarj tüketen bir uygulama olarak bilinmese de sandığınız kadar masum değil. İnternet üzerinden veri alışverişini sağlaması sebebiyle telefonun şarjını olumsuz etkilemekte. Karanlık modu az da olsa tasarrufu etkin kılan bir özellik olacak.

Henüz resmi bir açıklama bulunmasa da önümüzdeki günlerde whatsapp cephesinde değişiklikler olacak gibi görünüyor. Sızdırılan bilgilere bakılırsa bu özelliğin sunulmasının eli kulağında diyebiliriz.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK