Hayatımızın neredeyse her alanında yer alan reklamlar için Whatsapp’da kolları sıvadı. Neredeyse uykumuzda bile reklam göreceğimiz şu hayatımızda reklamların olmadığı tek platform whatsapp platformuydu. Fakat o da artık uzun sürmeyecek. Çünkü whatsapp artık reklam yayınlamaya başlayacak. Tamamen ücretsiz bir kullanım sağlayan ve kullanıcılardan buna karşılık hiç bir ödeme talep etmeyen whatsapp belki de böyle bir iyiliğe karşılık reklam sunması çok da kötü karşılanacak bir durum değil. Hatta hakkıdır diyen çok sayıda kişi bulabiliriz.

Önümüzdeki Yıl Harekete Geçecek!
Bilmiyorsanız hatırlatalım Whatsapp bundan tam 5 yıl kadar önce Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştı. Belki de en iyi yatırımlarından biri olan Mark Zuckerberg’in bu yatırımın meyvelerini ise önümüzdeki yıl fazlasıyla toplayacak. Böyle bir platforma sahip olmak için 19 milyar dolar ödeme yapan Mark, bunun karşılığını ise şimdiye kadar alamadı. Reklamlar sayesinde ise belki de bu parayı çok kısa bir sürede elde edebilir. Nitekim görüşler 3-5 ay gibi bir süre içerisinde bu parayı alabileceği yönünde.

Peki reklam gösterimleri nasıl olacak dersiniz? Muhntemelen whatsapp uygulamasını açtığınızda sizi bazı reklamlar karşılıyor olacaktır. Hikaye alanında Instagram hikaye reklamları gibi reklamlar olması da bir başka seçenek. Konuşma pencerelerinde de reklam bannerları görebiliriz. Tüm bu alanları isteyen firmalar da kullanabilecek. Yani kendi işletmenizin reklamını yapmanız da oldukça kolay olacak. Bu sayede tüm ülkelerden gelir elde edilebilecek.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK