Snapchat ile başlayan hikayeler kervanı zamanla instagram ve Facebook’a entegre edilmişti. Peki hangisinde hikayeler daha çok izleniyor dersiniz? Aktif olarak kullanıcı sayısı bakımından Facebook Instagram’dan çok daha fazla kullanıcı barındırıyor. Fakat hikaye izlenimi ve paylaşımı açısından Instagram Facebook’un çok önünde. Whatsapp ise bir sosyal ağ olarak görülmese de bir çok kişinin akıllı telefonundaki demirbaş uygulama konumunda. Hal böyle olunca Whatsapp’da hikayeler özelliğini sunmaktan geri kalmadı. Şimdilerde ise hikayelerde en fazla görüntüleme alan platform açıklandı. Şaşırtıcı bir istatistik söz konusu diyebiliriz.

Zirvede Whatsapp Var!
Whatsapp, toplam izlenim bakımından günlük 450 Milyon görüntüleme elde ediyor. Bu rakam Facebook platformunda 150 milyon, Instagram’da ise 300 milyon. Facebook kullanıcısının Instagram’dan çok daha fazla olmasına karşın istatistikler farklı veriler sunuyor. Sebebi ise Instagram’da hikayeler özelliğinin daha erken sunulması. Tabi burada dikkat çeken ayrıntı ise Snapchat’in istatik olarak bu üçlünün arasında yer almaması.

Snapchat’in hikaye görüntüleme rakamlarının sunulmaması, sunulan üçlü ağ arasında çok geride kaldığının bir göstergesi. Hala snapchat kullanımı bazı kullanıcılar tarafından devam ediyor olsa da ciddi bir azalma söz konusu. Instagram ve Facebook, aynı özelliği bünyesine taşıyınca Snapchat’in sonu geldi diyebiliriz.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK