Bilindiği üzere whatsap tüm dünya tarafından yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması. Geçtiğimiz günlerde whatsapp uygulamasından android kullanıcıları için sevindirici haber geldi. Whatsapp tüm android kullanıcıları için sürekli sesli not desteği içeren bir özellikle güncelleme oluşturdu. Aynı güncelleme içinde kullanıcılar bir iletinin kaç kere takip edildiğini de görebilme imkanına sahip olacaklar.

Android İçin Farklılık!
Bu özellik test uygulamasındayken şimdi tüm android kullanıcıları için piyasada kendine yer buldu. Bu özellik sayesinde android kullanıcıları bireysel olarak aldıkları her sesli mesajı çalmak zorunda kalmayacaklar. Şöyle ki ardışık gelen sesli mesajlarda kullanıcının tek yapması gereken ilk sesli mesajı inlemek. Arkasından gelen sesli mesajlar sırasıyla otomatik olarak çalınacak. İlk olarak Nisan ayında ortaya çıkan bu özellik ile kullanıcılar bir mesajın kaç kere iletildiğini bilecekler. Fakat bu bilgiler sadece gönderilen mesajlar için geçerlidir. Çünkü kullanıcı ancak gönderilen mesajlar için mesaj kutusuna giderek kaç kere iletildiğini görebilir.

Bilindiği gibi son zamanlarda çıkan haberlere göre Whatsapp’ta Facebook ve İnstagram gibi yakın zamanda reklam almaya başlayacak gibi duruyor. Bununla beraber uygulama aynı zamanda işletme ve ürün kataloğuna da sahip olacak. Facebook ve İnstagram kullanıcılarının görmek istediği reklamı whatsapp uygulamasında açarak paylaşabilme olanağına sahip olacaklar.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK