Lenovo’nun geride bıraktığımız ay satışa çıkarıp tanıttığı modeli olan Z6’nın bir yenisi daha çıktı. Tanıtımdan sonra aynı modelin daha uygun fiyatlısının da geleceğini belirten Lenovo, bu düşüncesini hayata geçirerek takipçilerine aktardı. Fiyat olarak fazlasıyla uygun olan Z6, performans olarak da çok bir şey kaybetmeyecek desek yeri var. Bu yeni modele ayrıca farklı bir isim vermeyi de ihmal etmedi.

Z6 Youth Edition Olarak Açıklandı!
Cihazın ismi Youth Edition şeklinde tanıtılırken Z6 ailesinin bu üyesi gençlere hitap ediyor. İsminden de bunu anlamak zor değil. Gelelim fiyatına ve hangi özellikleri barındırdığına. Cihazın arkasında 3 kamera birden yer alıyor. Neredeyse yeni çıkan her telefonda görmeye alıştığımız bu özellik belki de en uygun fiyata Lenovo markasında yer alıyor. Arka kameraların çözünürlükleri 16/8/5 MP.

Fiyat olarak sadece 174 $ olan bu telefon performans anlamında da tatmin edici. 4 GB RAM, cihazın oyunlarda iyi bir performans elde etmesini sağlıyor. Ve tabi hız anlamında da pozitif düşünceler oluşmasını sağlıyor. En az 64 GB depolama alanı sunan telefonda farklı belleklere sahip modellerde bulunuyor.

Android’in Pie sistemiyle gelen telefonun Türkiye piyasasında da yer alacağı tahmin ediliyor. Tek handikap ise Türkiye’deki fiyatın daha yüksek olacak olması. Tahmini 1500 TL civarında olması beklenen telefon gerek tasarım gerek performans anlamında yüksek bir kitlenin satın almasına sebep olacak gibi.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK