Yıllardır kendi çizgisini bozmadan gelişime devam eden Twitter platformunda canlı yayınlar için yeni bir özellik geliyor. Bu özellik farklı platformların daha önce getirmiş olduğu ve Twitter’da da olması istenen bir özellik diyebiliriz. Canlı yayın yapanları ve katılımcıları etkileyecek olan bu özellik sayesinde Twitter’ın canlı yayın özelliği daha fazla kullanılabilir.

Katılımcı Sayısında Yenilik!
Artık Twitter canlı yayınlarında yayını başlatan kişiden hariç 3 kişinin daha yayına katılabileceği bir özellik sunulmak üzere. Bildiğiniz üzere bu özelliği ilk Periscope’da görmüştük. Şimdi Instagram’da da yayına farklı katılımcı kabul edilebiliyor. Twitter’ı ayıran özellik ise ana yayıncının haricinde 3 kişinin katılabilmesi. Bu sayede ekran dörde bölünerek 4 farklı yayıncı izlenebilecek.

Toplam yayıncı sayısının dört olması Instagram’ı sarsabilir. Çünkü oradaki katılımcı sayısı 4’e ulaşmış değil. Sırf bu sebeple canlı yayının yapılacağı platform olarak Twitter’ı kullananlar da olacaktır.

Bu gelişmenin ardından Instagram ve Facebook’da da benzer bir güncellemenin gelmesi çok yakın olacaktır. Nitekim sosyal platformlar birbirinin yeniliklerini yakından takip ediyor ve aynı özellikleri çok geçmeden kendi bünyelerine de entegre ediyor. Bu özelliği entegre etmek ise çok zor olmadığı için çok kısa sürede farklı platformlarda görmemiz mümkün.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK