Bilindiği üzere Tesla çok umut vadeden bir otomobil markası idi. Hatta dünyanın ilk elektrik ile çalışan spor araba modelini ortaya koymuş yeniliklere oldukça açık bir şirkettir. Elektrik ile çalışan otomobil ve tırları ile resmen otomobilde yeni bir çağ başlatan, kurucusu Elon Musk’un parlak fikirleri ile ortaya çıkan dev şirket Tesla bilindiği üzere geçmişte bir takım başarısızlıklar yaşadı. Bunun üzerine pes etmeyen şirket araçların üretiminde büyük bir aşama kaydetti.

Haftada 7 Bin Üretim!
Kurcusu Elon Musk’un çalışanlarıyla paylaştığı bilgi sonucunda dev Amerikan otomobil üretim şirketi 2019 yılının ikinci çeyreğinde otomobil teslimatları için yeni bir rekor kıracağını açıkladı. Tesla otomobillerinin stokları uzun bir süredir düşüktü. Fakat 2018 yılının son çeyreğinde üretilen 90.700 otomobil müşterilere satış için sunulacak. Ayrıca Elon Musk’un müşterileri sevindiren açıklamalarına göre günde 900 tane Model 3 üretimi ile Haziran ayı sonunda haftada 7 bin civarında araç üretilerek üretim rekor seviyelere ulaşacak.

Geç Teslimata Son Verdi!
Yapılan bu açıklamaların gerçekleşmesi ve müşterinin memnuniyetinin sağlanması durumunda Tesla tekrar parlak günlerine dönebilir gibi duruyor. Zira dev otomobil şirketi 2019 yılının ilk 3 ayında geç teslimat yapmaları sebebi ile 702 milyon dolar bir kayba uğramıştı. Özellikle Çin ile ABD arasında gerçekleşen Huawei krizinden sonra Elon Musk’ın 50 bin yeni sipariş aldıkları yöndeki açıklamalarının gerçekleşmesi durumunda Amerikan piyasası biraz nefes alacak gibi duruyor.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK