Teknolojinin ulaşamadığı ve sıçramadığı yer kaldı mı diyorsanız şuan için bir kaç şey sayabiliriz. Fakat gelecekte sanıyoruz sayamayacak duruma gelebiliriz. Çünkü hiç ummadığımız eşyalar bile teknoloji sayesinde evrim geçirir hale geliyor. Son olarak bir vazonun teknoloji sayesinde nasıl bir evrim geçirdiğine şahitlik edeceksiniz. BU etkiyi yaratan marka ise Samsung.

Daha çok elektronik ürünler ve akıllı televizyon pazarında yer alan Samsung, ilgili alanlarda oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. FAkat bir vazoya teknoloji uygulayacağı pek aklımıza gelmezdi doğrusu.

YANGIN SÖNDÜRÜCÜYE DÖNÜŞEN VAZO!
Teknoloji doğrudan Samsung bünyesi altında üretilmedi. Cheil Worldwide isimli yan kuruluş istendiği an yangın söndürme görevi görüyor. Daha önce 100 bin üretim yapılan vazo için 200 bin adet daha üretileceği bildirildi.

Bir vazodan kim yangın söndürmesini isteyebilir ki diye düşünebilirsiniz. Fakat teknolojiyi ileri götürme anlamında bir çok eşya bu konuda ilham kaynağı oluşturuyor. Nitekim Cheil Worldwide’de belli ki vazoların daha fazla görev almasını istiyor. Bu düşüncenin ardından ileri zamanda vazodan daha fakrlı beklentiler de oluşabilir.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK