Sosyal platformun en popüleri haline gelen Instagram’dan üzecek bir karar. Bir kişiyi stalk yapmak, takip etmek için en kolay şey tartışmasız Instagram üzerinden onun hareketlerini gözlemlemek. Bildiğiniz gibi instagram uygulamasını açtığınızda son hareketleri görüntüleyebileceğiniz iki alan mevcut. Kalp ikonuna tıkladığınızda “sen” ve”Takip” başlıklarının bir tanesi tarihe karışıyor. Tabiki de “Takip” yazan sekme.

Bundan sonra Kalp ikonuna bastığınızda sadece kendinize ait son bildirimleri ve hareketleri görebileceksiniz. Takip sekmesi ise mazide kalacak. Instagram cephesi bu yeniliği resmi olarak açıkladı. Yeni güncelleme ile birlikte ortadan kalkacak olan Takip sekmesi, stalkçıları üzecek cinsten.

Stalk Yapanları Kaybedebilir!
Instagram’ı sadece stalk yapmak maksadıyla kullanan kişi oldukça fazla. Haliyle Instagram’ın bu özelliği kapatması, çok sayıda kullanıcının uygulamayı terk etmesi anlamına gelebilir. Fakat Instagram bunu göze alacak kadar cesur mu bilinmez. Tekno karma ekibi olarak bunu yapabileceğini pek düşünmüyoruz. O yüzden kapanan Takip sekmesi yerine daha fazla gelişmiş bir özelliğin hemen akabinde geleceğini düşünüyoruz. Bu sayede Instagram mühendisleri bu özelliği geliştirebilirler. Tahminlerimize göre Takip sekmesi altında değil de instagram uygulamasına tamamen farklı bir alan ekleyip tüm takip işlerini o pencereden göstermeyi planlıyor olabilir.

Bu konu hakkında önümüzdeki günlerde tüm hesap ve telefonlarda Takip sekmesi kapatılacak. ardından ise sessiz bir bekleyiş hakim olacak.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK