Arabalarda tarih boyunca gelişen en önemli donanımlardan biri tartışmasız müzik sistemi. İlk üretimlerde sadece radyo yer alırken zaman içerisinde kaset ve CD ile müzik dinlemeye başlamıştık. Günümüzde ise aux girişi sayesinde kullanılan müzik sistemi ile beraber USB ve bluetooth özelliği ile müzik sistemi en üst noktaya geldi. Ta ki Spotify’nin yeni ürünü çıkana kadar. Çünkü Spotify, araçlarda müzik deneyimini biraz daha iyileştiren önemli bir donanım ürününü piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Car Thing Tanıtıldı!
Car Thing, Spotify’nin ilk ve aynı zamanda tek donanımsal cihazı. Bildiğiniz üzere spotify sadece bir müzik uygulamasından ibaret. Fakat tüm akıllı telefon kullanıcılarının sahip olmak istediği en iyi müzik platformu diyebiliriz. İçerisinde tüm müzikleri barındırması ve anlık ulaşılabilir olmasıyla dikkat çekiyor. Yeni üretilen ürün ise Car Thing ismiyle karşımıza çıkıyor.

Ürün, aracın çakmak girişine takılarak kullanılacak. Kullanabilmek için mutlaka spotify üyeliğiniz olması gerekmekte. Aracınızın çakmak girişine taktığınız Car Thing, üyeliğiniz ile eşleştirilerek çalışmaya başlıyor. Ona sadece “hey spotify” şeklinde seslenerek başlatmanız mümkün.

Çalışmaya başladığında daire şeklinde olan gösterge ekranında o an çalan şarkıyı ve şarkı hakkında çeşitli bilgileri sunuyor. Çalmak istediğiniz şarkıyı ise seslenerek bulup çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Oldukça keyifli bir ürün olacak gibi görünen Car Thing’in çok yakın zamanda taklitlerinin de çıkması muhtemel. Henüz satışa çıkmayan ürün, bir kaç hafta sonra öncelikli olarak ABD’de test edileceği aktarıldı. Ardından Avrupa ve Asya gibi kıtalarda da satışa çıkmaya hazır olacak.

PAYLAŞ
Avatar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Bilim, fizik, astronomi ve uzay teknolojileri ile ilgilenmektedir. Teknokarma.com gönüllü Bilim editörüdür. İletişim: seher@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK