Japonya’nın dünya çapında bilinen markası olan Sony, yeni ürünü olan kompakt kamerasının tanıtımını gerçekleştirdi. İsmi Sony RX0 II olan kamera ilk çıkan modelde verilen hizmetin bir basamak daha yukarısında yer aldı. Özellikle hareketli şekilde yapılan çekimlerde bile sabit şekilde görüntü alımını sağlayan kamera tanıtımlarında bile büyük ilgi gördü.

İLGİ ÇEKİCİ BOYUTLARA SAHİP!
Sony RX0 II kameranın en belirgin özelliği boyutları. 59 x 40.5 x 35 mm’den oluşan kamera sadece 132 gr ağırlığında. Bu sayede günlük çekimlerde taşıma kolaylığını da beraberinde getiren Sony, aynı zamanda görüntü netliği avantajını veriyor. Kamerada 15.3 MP çekim kalitesi olması dikkat çeken bir başka özellik. Üstelik kamera sahiplerini çekimlerini 1000 FSP süper ağır halde de gerçekleştirebiliyor. Sony kamera seti, içerisinde kamera ve tutucu aparatı ile birlikte satılıyor.

FİYATI 800 EURO!
Bu sayede alıcıların tutucu için ek bir masraf yapmasına da gerek kalmıyor. Firma, kameranın satış fiyatı için 800 € dese de ülkemizde vergilerin eklenmesinden sonra fiyatlar artacağa benziyor. Eğer Türkiye’de bu cihaza sahip olmak istiyorsanız ödeyeceğiniz tutar 1200 Euro üzerinde olacaktır.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK