Bundan 3-4 yıl önce çok popüler olan ve bir çok sosyal medya platformuna önemli bir özellik kazandıran uygulama, bu günlerde hiç kimse tarafından bahsedilmiyor. Story yani hikaye özelliğinin buluş kısmında öncü olan kuruluş kendini çok fazla geliştiremediği ve diğer platformların Snapchat’in ana özelliğini kopyalaması adeta dev platformun yok olmasına sebep oldu.

BİR ÇOK KULLANICI UYGULAMADAN VAZGEÇTİ!
Snapchat kullanan sayısı geçtiğimiz yıllarda oldukça fazlaydı ve popüler olarak kullanılıyordu. İlk olarak Instagram, ardından Facebook Snapchat’in özelliğini kendi özelliklerine dahil ettiği günden bu yana ise Snapchat’in tabiri caizse iki yakası bir araya gelmedi. Neredeyse %60 oranında kullanıcı kaybına uğrayan Snapchat, bu günlerde çok az kişi tarafından tercih ediliyor. Sebebi ise aynı özelliğin daha yoğun kullanılan platformlarda yer alması.

Snapchat bu durumu tersine çevirmek için harekete geçti ve hamleler yapmış olsa da çok etkileyici hamleler olduğunu söylemek mümkün değil. Bu sebeple bir türlü istenen atılımı yapamayan uygulamanın gelecekte nasıl bir konumda olacağı bilinmiyor.

Bir dönem instagram ile kıyas edilir derecede rakip olarak görülen bu uygulama bu günlerde maziyi fazlaca arıyor.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK