2011 Yılında piyasaya sunulan ve bundan 2-3 yıl öncesine kadar oldukça popüler olan uygulama bu günlerde hiç kimse tarafından bahsedilmiyor. Kullanıcıları adeta günden güne eriyen uygulama bu günlerde aracı bir program niyetine kullanıyor. Çok şaşıracaksınız ama instagrama içerik üretmek için snapchat uygulamasını kullanan kişi sayısı oldukça fazla. Hala Instagram’ın yeterli filtrelere sahip olmadığını düşünen çok sayıda kişi, çeşitli filtreleri kullanarak videolar oluşturmak için Snapchat uygulamasını kullanıyor.

Aracı Uygulama Olarak Kullanılıyor!
Filtre anlamında fazlasıyla başarılı olmasına rağmen sosyal ağ platformu konusunda ilerleme kaydedemeyen ve istediğini bir türlü alamayan Snapchat, ne yaparsa yapsın olduramadı. Buna raümen hala bazı telefonlarda uygulamayı kaldırmayan çok sayıda kişi var. Kaldırılmamasının sebebi ise filtreler. Başarılı filtreleri kullanıp onu telefona kaydederek o filtreli videoyu Instagram’a yüklemek kimin aklına gelebilirdi ki?

Maalesef Instagram kullanıcıları Snapchat’i bu şekilde sömürmeye devam ediyor. Snapchat’in başına ne geldiyse Instagram sebebiyle gelmişken hala ona zarar veren en büyük platform Instagram olarak görülüyor. Snapchat cephesi bu duruma çözüm üretememekle fazlaca dedikodulara maruz kalsa da elinden de çok bir şey gelmiyor. Sanıyoruz bu şekilde aracı program olarak kullanılmaya devam edecek.

PAYLAŞ
Avatar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Bilim, fizik, astronomi ve uzay teknolojileri ile ilgilenmektedir. Teknokarma.com gönüllü Bilim editörüdür. İletişim: seher@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK