Oyun severlerin en sevdiği şey, bir oyunun firma tarafından ücretsize çıkması. Bildiğiniz üzere dev oyun firmaları kısa aralıklarla oyun severlere sürpriz yapmayı seviyor. Oyuncular bu sayede oyunlara daha fazla eğilim gösterirken, tarihin en güzel simülasyon oyunlarından biri olan The Sims 4 bu hafta ücretsiz olarak dağıtıma çıktı.

The Sims oyunu, Origin firmasının elinde bulunan oyunlardan biri. The Sims 4 ise oyunun son versiyonu. Oyunun tarihçesine baktığımızda neredeyse 20 yıla yakın süredir oynanıyor. Video oyunlar arasında böyle bir tarihe sahip olmak, her oyunun başarısı değil. Oyunu eğer daha önce satın almak isteyip de almadıysanız bu hafta sizin için büyük bir fırsat doğdu.

Oyunun orijinal fiyatı 45 dolar civarında. Yani 270 lira gibi bir rakama tekabül ediyor. Bu hafta ücretsize çıkan bu oyunu indirmek isterseniz 270 liranız cebinizde kalacak. Onun yerine ise bu parayı farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Hele ki Steam yaz indirimlerine kısa bir süre kalmışken bu parayı o döneme saklamanız fena fikir olmayacaktır.

Nasıl Ücretsiz Alabilirim?
Oyunu ücretsiz olarak alabilmeniz için origin sayfasına geçiş yapmanız lazım. Bunun için Origin The Sims 4 bağlantısına basın ve ilgili sayfaya geçin. Ardından üyelik oluşturun. Üyeyseniz giriş sağlayın. Ardından get it free bağlantısı ile oyunu bilgisayarınıza yükleyin.

Origin’in bu hamlesi son zamanlarda ücretsize çıkan en iyi oyunlardan biri olarak değerlendirildiğini de belirtelim.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK