Oyun konsollarının tarihçesini araştırdığımız zaman karşımıza çıkan markalardan biri SEGA olmaktadır. Eski yıllarda oyun konsolları çok basit yapıdalardı. Atari olarak bir çok evde yer alan konsolların biraz daha gelişmişini sunan SEGA, o yıllarda sadece zengin olanların evlerinde bulunuyordu. İlerleyen dönemde ise Sony’nin Play Station kavramını hayata geçirmesi ise SEGA’nın geleceğini mahvedecekti. SEGA ise bunu görmedi ve kendini iyileştirme adına çok başarılı hamleler yapamadı.

SEGA’dan Mini Konsol!
SEGA, bugün özel bir etkinlik düzenliyor. Şu saatlerde devam eden Tokyo’daki etkinlik dev markanın yeni bir oyun konsolu ürettiğini bildiriyor. Bu konsol mini oyun konsolu olarak açıklandı. İsmi tam olarak Genesis Mini olan oyun konsolunun satış tarihini de belirten SEGA, Eylül ayını işaret etti. Japonya’da, Amerika’da ve Avrupa’nın bazı noktalarında satılacak olan Genesis Mini, iki fakrlı seçenekle sunulacak. Ayrıca çok sayıda oyunu da beraberinde aktaracak.

Etkinlikte konsola yüklü olarak gelecek oyun sayısını 40 olarak belirten SEGA, bu oyunların tamamının ismini ise vermedi. Sürpriz oluşturmak isteyen marka sadece 10 oyunun ismini bildirdi.

79.99 DOLAR!
Fiyatı da merak ettiğinizi biliyoruz. Bu konsol mini bir oyun konsolu olduğu için fiyatı oldukça cazip. Hatta hepiniz bir anda Genesis Mini’ye sahip olmak isteyebilirsiniz. TV’ye bağlanabilen bu konsolun fiyatı sadece 79.99 dolar. Cihaz ilerleyen dönemde Türkiye’de de satışa çıkabilir. Bu durumda fiyatı 1000 lirayı bulması muhtemel.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK