Samsung’un S serisinden sonra çok fazla önemsediği serilerden biri olan A serisinin son üyesi ve son modeli Galaxy A30s için tanıtımın ardından fiyat bilgisi merak ediliyordu. Tanıtımı yapılalı tam 1 ay oldu fakat tanıtım sırasında fiyat aktarılmamıştı. Piyasaya da henüz çıkmaması sebebiyle fiyatının ne olacağı merak ediliyordu. Yurt dışına ithal etmeye başlayan ve ön siparişleri almaya başlayan Samsung, Galaxy A30s’in fiyatı bu süreçte ortaya çıktı.

Avruopa’da 299 Euro!
Ön sipariş almaya başlayan ülkelerin başında Avrupa’nın batısında yer alan Hollanda oldu. Hollanda’nın teknoloji marketlerinde Galaxy A30s’un satış fiyatı 299 olarak başladı. Bu rakam orta segmentin zirvesinde yer alabilecek ve üst segmenti zorlayabilecek bir telefona göre oldukça iyi. Satış rakamları S serisinin zirvesindeki telefonlarla yarışacak güçte diyebiliriz.

Henüz Türkiye’de satış ile ilgili bilgi edinilemeyen telefonun bir kaç ay içerisinde Türkiye’ye de geleceğini biliyoruz. Henüz TR şartlarında fiyat ne olacak kestirmek güç. Fakat tercih aşamasında bir çok kişi yeni telefon alırken bu modeli de eminiz ki seçenekleri arasına ekleyecektir.

Cihaz özelliklerinden de bahsedecek olursak 4 GB RAM bulunan cihazın depolamasında ise 64 GB yer var. Ekran boyutu 6,4″ olan cihaz, ekran büyüklüğüyle de tercih sebebi olabilir.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK