Her ne kadar adı daha çok akıllı telefonları ve ekranlarıyla anılsa da Samsung tüketici açısından elektronik her ürünü sunmaya çalışıyor. Bunlardan biri de dizüstü bilgisayar sektörü. Aslında dizüstü bilgisayar konusunda çok da ön planda olan bir marka olmayan Samsung, bu alanda da kendini daha fazla hissettirecek gibi. Özellikle düşük bütçe ile dizüstü bilgisayar almak isteyenleri hedefleyen iki yeni bilgisayar modelini tanıtan Samsung, uygun fiyata laptop arayanları sevindirecek.

229 Dolara Dizüstü Bilgisayar Satacak!
Bulunduğumuz ekonomik şartlarda uygun fiyata kaliteli bir laptop almak pek kolay değil. Şuan oyun için bir bilgisayar almak istediğinizde belki de 8-10 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekebilir. Ofis işlerinizi halledebilmeniz için ise en az 4-5 bin TL harcamak zorunda kalabilirsiniz. Samsung ise ofis işlerinizi halledebileceğiniz, hız problemi yaşatmayacak iki yeni laptopu piyasaya sürmek üzere tanıttı. Bu laptopların fiyatları da oldukça uygun.

Chromebook 4 ve Plus modeli olarak iki farklı modeli tanıtan Samsung, Chromebook 4 fiyatını 229.99 Dolar olarak belirledi. Chromebook 4 Plus modelinin fiyatı ise biraz daha yüksek. 299.99 Dolar. İkisi arasındaki en belirgin fark ise ekran boyutu. Chromebook 4 11.6″ ekrana sahipken, Plus modeli 15.6″ boyutu ile daha büyük bir ekrana sahip.

Intel işlemci kullanan Samsung N4000 serisine yer vermiş. Farklı donanım seçenekleriyle satılacak olan bilgisayarlar için RAM seçenekleri 4/6 olurken depolama alanında ise 32/64 GB SSD özellikleri bulunuyor.

İki ürün arasındaki farklardan biri de ağırlıkları. Chromebook 4 1.1 KG ağırlığında. Plus model ise daha ağır ve 1.7 KG olarak bildirildi.

Tanıtımı yapılan laptoplar ülkemizde de satışa sunulacak fkaat eklenecek olan vergilerle birlikte çok da düşük fiyatlardan satılmayabilir. Buna rağmen Türkiye’de de ciddi bir talep gelebilir. Samsung’un fiyat performans anlamında sunduğu bu laptoplar 2019/2020 yıllarında iyi bir satış rakamına ulaşması muhtemel

BİR CEVAP BIRAK