Bir telefonda kamera ne kadar geliştirilebilir ki diye düşündüğünüzü biliyoruz. En fazla birden fazla kamera konulabilir ya da daha yüksek kalitede performans sunan merceklere sahip, yüksek Megapikselli. Yanıldığınızı Redmi markası bizlere gösteriyor. Çünkü Redmi markası K20 modeliyle kamera özelliğini bambaşka boyuta taşımış durumda. Sanıyoruz ki arabalardan esinlenmiş olsa gerek kızaklı bir kamerayı Redmi K20 modelinde sunuyor.

Açılık Kızaklı Kameraya Sahip!
Modern araçların bazılarında multimedya ekranı kızaklı olarak gizlenmiş durumda. Aracı çalıştırdığınızda multimedya ekran bir anda ön torpide konsolundan çıkıverir. Redmi K20’de tam olarak benzer bir görüntüyü bizlere sunuyor. Kamerayı çalıştırdığınızda kızaklı bir kamera telefondan farklı bir donanımmış gibi çıkıveriyor.

Telefon hakkındah ala bazı bilinmezlikler devam ediyor. Ne zaman piyasaya çıkacağının bilinmediği gibi. Telefonun ilk çıkan özelliklerinin ardından ilgi odağını kaybetmemek için bu özelliğini de açık şekilde bildiren Redmi, bu amacına fazlasıyla ulaştı. Kameranın sadece selfie kamerası olduğunu da belirtelim.

Şu sıralar dayanıklılık testlerine tabii tutulduğu düşünülen telefonun Haziran ayında resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Zira tanıtım evresinden sonra dev markaların kamera sisteminde benzer değişikliklere gitmesi gündeme gelebilir. Bu özelliğin gerçekten geleceğe yön veren bir teknolojik gelişme mi olduğu şimdilik kesin karara varılmış bir düşünce değil.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK