Oyun dünyasının son yıllarda öne çıkan kuruluşlarından biri konumundaki Quantic Dream, Bilgisayar oyuncularını sevindirecek bir gelişmeye imza atmak üzere. Bildiğiniz üzere oyun konsollarına yönelik oyun geliştiricisi ünvanıyla oyun dünyasında yer edinen Quantic Dream, bilgisayar platformuna yönelik ise oyun sunmuyordu. Fakat bu kararı önümüzdeki günlerde değişecek. Resmi açıklamalara dayalı olan bu haberimizde hangi oyunların PC platformuna uyumlu hale getirileceği de aktarıldı.

3 Oyun Bilgisayara Entegre Edilecek!
Herkesin kabul etmesi gereken bir gerçek oyun konsolları arasında lider konumda olan konsol Play Station. Ve Quantic Dream kuruluşu sadece bu konsola oyun üretmekle meşguldü. Bu kararını bir adım öteye taşıma konusunda hamle yapan firma, 3 farklı oyunu bilgisayar üzerinde de oynanabilir kılacak. Hangi oyunlar olduğunu hemen açıklıyoruz.

1- Heavy Rain
2- Detroit
3- Beyond

Eğer bu oyunlardan birini bilgisayarda oynamak istiyorsanız çok yakında bu arzunuza kavuşabilirsiniz. Heavy Rain’in demousu önümüzdeki hafta içi yayınlanacak fakat tam sürümü Haziran ayında oyuncularla buluşacak. Beyond ise Haziran ayında demo, Temmuz ayında tam sürümü gelecek. Detroit için ise henüz resmi bir tarih verilmiş değil. Fakat sürenin çok uzun tutulmadan haziran ya da temmuz ayı gibi sunulması bekleniyor.

Bilgisayar için bu üç oyuna sahip olmak isteyenler Epic Games Store üzerinden sipariş vererek oyunları satın alabilecek. Şimdi ise aynı kuruluşun diğer konsollara yönelik de oyun üretip üretmeyeceği merak edilmeye başlanacağı konuşuluyor.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK