Bir süredir Türkiye’deki mobil oyuncuların beklediği PUGB Lite, nihayet Türkiye’de yayına girdi. PUGB, bilindiği üzere yüksek sistem gereksinimi isteyen bir oyun. Her ne kadar basit bir oyunmuş gibi görünse de PC sistemlerinde yüksek donanım özellikleriyle iyi performans sağlıyor. Düşük sistemlerde ise oyun verimli çalışmıyordu. Buna rağmen çok sayıda kişi sistemleriyle oynamaya çalışırken bir çok kişi bu konuda dert yanıyordu.

PUGB, bu durumun üzerine düşerek yeni bir versiyon geliştirdi. Lite ismini verdiği oyunun yeni sürümü, daha düşük donanımlarda oyunu yüksek performansla oynamayı sağlıyor. PUGB oynamak isteyenler böylece artık yeni bir sistem kurmak zorunda değil. Lite versiyonu için yeni espriler de yapılmaya başlandı. O kadar düşük sistemlerle oynanabiliyor ki, çamaşır makinesiyle bile oynayabilirsiniz gibi espriler görürseniz şaşırmayın.

PUGB Lite İçin Gerçek Sistem Gereksinimleri!
Her ne kadar Lite sürüm olsa da ve tüm sistemlerde çalışabilirlik onayı verilse de yine de bazı sistemler Lite versiyonu da kaldırmayabilir. Oyunu iyi şekilde oynayabilmek için 4 GB RAM, i3 işlemci gibi minimum özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Aksi taktirde oyun normal versiyona göre yine daha iyi oynanabilir olacaktır fakat yüksek performans almanız zordur.

Oyunu edinmek istiyorsanız https://lite.pubg.com/tr/download/ adresine geçiş yapabilirsiniz. Pubg için resmi sayfada yayımlanan yeni sürüm, şimdiden çok yüksek sayıda indirme aldı. İndirme sayfasında ayrıca tavsiye edilen ve minimum sistem gereksinimlerinin tamamını okumanız mümkün.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK