Bir çok mobil oyuncuyu kendine aşık eden oyun PUBG mobile için 2019’un ilk verileri açıklandı. Mobile oyunlar arasında belkide tüm zamanların en yüksek kazançlarından birini elde etme başarısını gösteren PUBG yapımcıları, 2019’un sadece ilk 3 aylık zaman dilimini kapsayan geliri resmi olarak duyurdu. Bu gelir, günümüzde bir çok marka veya kurumun elde etmeye yaklaşamayacağı kadar fazla.

438 Milyon Dolarlık Gelir!
Oyunun bu yılki ilk çeyrekte sağladığı kazancın 438 milyon dolar olduğu bildirildi. Bu rakam, PUBG tarafından değilde analizleri ile ün yapmış kuruluş olan Sensor Tower tarafından aktarılıyor. Onun analizine göre yüksek kazanç sağlayan tek oyun PUBG mobile değil. Yapılan analize göre ondan daha fazla kazanan oyun ise Knives Out. Elde edilen gelir 643 milyon dolar.

Listenin ikinci sırasında ise Fortnite oyunu yer alıyor. En az PUBG kadar popüler. Sağladığı gelir ise 630 milyon dolar. Ve sadece IOS tarafından elde edilen gelir olarak bahsediliyor. Listede sadece üç oyun değil, toplam 5 oyun listelenmiş durumda. İşte ilk çeyrek için en çok kazanan oyunlar.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK