Video oyunları her ne kadar bizler için bir tutku olsa da bazı zaman üzücü haberlere de konu oluyor. Bu da onlardan biri. Son yılların başarılı video oyunlarından PubG Mobile, Hindistan’da bir kişinin hayatını kaybetmesinde etken oldu. Oyun her ne kadar adrenalin ve heyecan konusunda çok üst seviyede olmasa da Hindistanlı bir çocuk oyuna kendini fazla kaptırınca kalp krizi geçirdi ve canından oldu.

Taşikardi Şüphesi Üzerinde Duruldu!
Oyunun yarattığı heyecanın etkisinin üzerine oyundaki arkadaşı ile yaşadığı bir problemin de kalp krizinde etkili olduğu düşünülüyor. Çünkü hayatını kaybeden çocuğun oyunu oynadığı anda kardeşi de yanındaydı. Kardeşinin anlattığına göre oyun bittiğinde kalp krizi geçiren çocuk kulaklığını ve telefonunu yere atarak mikrofonuyla diğer taraftaki bir oyuncuya sitemde bulundu. Öfkeli olan genç bir anda fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı.

Hastanede ise doktor adrenalin ve heyecan ile birlikte taşikardi olabileceği, bunun da kalp ritmini bozarak kalbin durmasına sebep olacağını bildirdi. Hastaneye geldiğinde nabzının da atmadığını belirten doktor. yapmamız gereken müdahaleleri yapmış olmamıza rağmen onu hayata döndüremedik sözleriyle acı haberi ailesine iletti.

PUBG şimdiye kadar pek ölüm haberleriyle gündeme gelmemişti. Bu ilk olmasa da oyunun ölümcül bir risk taşımadığı biliniyor. Fakat yine de uzun süreli oyun oynamak, insanların psikolojisinde olumsuzluklar yaratabiliyor. Hindistan’daki hayatını kaybeden 16 yaşındaki çocuğun 6 saat boyunca kesintisiz PUBG oynadığı bildiriliyor.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK