PUBG her geçen gün oyuncu syaısını arttırırken diğer yandan oyundan ayrılan sayısı daoldukça fazla. Bunun sebebi ise oyunun kendini tekrar etmesi. Bir çok kişiyi kısa sürede bağımlısı yapan oyun, mobil platformda ciddi bir kullanıcı sayısına ulaştı. Pc ortamında da oynanabilen oyunun oyuncu kitlesi uzun süredir yenilik bekliyordu. Nitekim PUBG yapımcısı zombileri oyuna entegre ederek geçtiğimiz haftalarda önemli bir yenilik getirmişti. Bu özellik kimilerine göre ilgi uyandırsa da kimileri saçma olarak karşıladı. Şimdi ise oyuncuları gerçekten mutlu edecek bir yenilik entegre edilmiş durumda.

YENİ SİLAHLAR EKLENDİ!
PUBG oyuncuları bildiğiniz gibi oyuna girer girmez silah arayışında. İyisi kötüsü bir çok silah yer alan oyunda uzun süredir aynı silahların kullanılıyor olması biraz can sıkıcı olmaya başlamıştı. Bunu farkeden oyun yapımcıları oyuna yeni silahlar ekleme düşüncesini gerçeğe döktü.

Artık oyunca G36C isimli yeni bir silah var. Vikendi haritasında görülen bu silah diğer haritalarda ise yok. Haritada Scar-L isimli silahın yerine getirildiğini duyuran yapımcılar G36C silahını zamanla diğer haritalarda da kullanıma açabilir. Yeni silan Vikendi haritasını daha popüler hale getirecek gibi görünüyor.

Sadece silah değil farklı aracın da yine haritalarda görüldüğü tespit edildi. Tukshai isimli araç artık haritalarda kendini göstermiş durumda. Küçük tekerlekli ve zırhsız olarak görüntülenen bu araç oyuna renk katabilir.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK