Video oyunlarda turnuvalar oyuna olan bağımlılığı ve heyecanı arttırıyor. Son zamanların en popüler oyunu olan PUBG Mobile için de bir turnuva söz konusu. Şimdiye kadar futbol, savaş ve benzeri bir çok oyun için turnuva düzenlenmişti fakat hiç birine PubG kadar ilgi olmamıştı. Çıktığı günden bu yana artan üye sayısıyla daha fazla kişinin oynadığı oyun için turnuvadaki ödül de oldukça iştah kabartıyor.

50 Bin Dolar Ödül Var!
Takım halinde katılımın sağlandığı PubG Mobile’da büyük ödül 50 bin dolar. Bu ödülü kim kazanmak istemez ki? Belirlenen bazı ülkelerde gerçekleştirilecek olan bu turnuva’ya Türkiye’de dahil edildi. Tabi turnuvaya katılabilmek için bir eleminasyon sistemi bulunuyor. Eleme yöntemiyle iyiler ön plana çıkarak turnuvada yer alma şansı tanınıyor.

Türkiye’deki elemeler 3-6 Haziran tarihlerinde yapılacak. Turnuva’nın sadece Türkiye içerisinde olmayacağını belirtelim. Türkiye, Kazakistan ve Rusya’nın dahil edildiği turnuvada 12 takım seçilerek turnuvada yer alacak.

Turnuvanın toplam 2 gün sürmesi beklenirken, büyük ödül ise oyuncuların hedefinde. 50 Bin dolarlık ödül tek bir kişiye verilmeyeceğini de belirtelim. Birinci olan kişiye doğrudan 20 Bin dolar takdim edilecek. Diğer 30 bin lira ise ardından devam eden kişilere azalan şekilde pay edilecek.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK