Oyun dünyası her geçen gün bir adım daha ileri giderek gelişmeye devam ediyor. Video oyun üretici firmalar her gün daha iyiyi sunmak için oyunlarını geliştirip yeni oyunlarını sunarken, PlayStation bu düşünceye artık kendisi de ortak olmak istediğini resmi olarak duyurdu. Bu haberi okuduktan sonra PlayStation almak isteyenlerin sayısı artacak diyebiliriz. Sony’nin amacı da bunu sağlamak.

Kendi Oyunlarını Üretecek!
Artık Sony’nin kendine ait PlayStation stüdyosu olacak. Burada var olan PlayStation oyunlarının birazdaha geliştirilmesi sağlanacak. Daha önemlisi ise sadece PlayStation platformunda yer alacak yeni oyunlar üretilecek. Tamamen kendi oyun konsoluna teşvik amacıyla gerçekleşecek olan bu eylem, rekabeti biraz daha Sony cephesinde avantaja dönüşmesini sağlayacak.

Tabi kendi başına yola çıksa da destek alacağı firmalar da yok değil. Asal Qizilbash firmasının PlayStation stüdyoda yetkili olacağı bildirildi.

Şuan için resmi görüntüler paylaşılmış olmasa da çalışmaların başladığı ve stüdyonun faaliyete geçtiği bilgisi de sızmış durumda. İlk meyvesini ne zaman verir bilinmez fakat stüdyonuun faaliyete girmesi sebebiyle 2019 yılında bir kaç yeni oyunun sunulması beklentiler arasında.

Ayrıca bildirmemiz gereken bir nokta daha var. Sony, stüdyo için bir çok video oyun ve film yapımcısı şirket ile de temas kuruyor. En iyiyi sunmak isteyen Sony, stüdyoya çok fazla önem verir durumda.

Her şeye rağmen tüm oyun severlerin beklentisi yeni oyundan daha çok konsolun 5. versiyonu diyebiliriz.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK