Popüler oyun konsolu PlayStation 5 için kritik yeni bilgiler sızdı. 2013 Yılından bu yana PlayStation 4 ile oynanmaya devam eden Sony oyun konsolu için son yıllarda beklentiler PlayStation 5 ne zaman çıkacağının sorgulanması üzerine. Beklentilerin yanıt bulması ise her geçen zaman daha da ileri bir tarihe erteleniyor. Son olarak 2020 yılında çıkacağı söylenen PlayStation 5’in şu sıralarda hangi özelliklerle geleceği konuşuluyor. Söylentiler ise oldukça ilgi çekici.

4K Özelliğiyle Geliyor!
PlayStation 5’in çözünürlük ve görüntü kalitesine dayalı bazı sızan bilgilere göre yeni konsol 4K özelliğini bünyesinde barındırıyor olacak. Ayrıca oyun konsolunun 240 fps destekleyeceği de bir diğer bilgi. Bu bilgiler, konsolun çıkmasını beklemek için yeterli bir sebep mi bilinmez fakat çıktığı zaman beklentilerin ötesinde bir konsol olacağı kesn gibi görünüyor.

Sony, yeni özellikleriyle sunacak olduğu PlayStation 5, muhtemelen ilerleyen yıllarda PC platformunda oyun oynamaya devam edenlerin de tercihi olabilir. Yani artık insanlar iyi bir ekran kartı alarak bilgisayar platformunda oyun oynamak yerine PlayStation 5 almaya daha sıcak bakabilirler. Nitekim Sony böyle bir amaca sahip gibi duruyor. Tüm bu yeniliklere kavuşmak için ise en az bir buçuk yıl daha beklemek gerekecek.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK