Geçmişten günümüze yıllardır telefon satın aldığımızda kutu içeriğinde bazı olmazsa olmaz elementler bulunmakta. Şarj cihazı, garanti belgesi, kullanım kitapçığı gibi. Tabi zaman ilerledikçe bu bileşenler biraz daha gelişiyor. Tabi bazı markalar ise maliyet hesabı yaparak kutu içeriğini daraltıyor. Bunlardan biri de maalesef üzülerek belirtmemiz gerekiyor ki Google’ın amiral modeli Pixel 4 oldu.

Kulaklık Yer Almıyor!
Eğer Pixel 4 model Google’ın telefonunu alacaksanız bilmeniz gerekir ki kutudan kulaklık çıkmıyor. Bu durum bir çok kişiye göre eminiz ki istenmeyen bir konu. Haliyle telefon satın alacak olanlar mecburen harici olarak bir kulaklık almak zorunda kalacak. Google’ın neden bu şekilde ince bir hesap yaptığı bilinmiyor. Zira ciddi rakiplere karşı daha fazlasını kutu içerisine eklemesi gerekirken aksine kutudan bir bileşeni eksiltmesi ciddi bir handikap.

Daha önceki Pixel modellerinde kulaklığa kutuda yer veren Google, şık kulaklığı ile beğeni almıştı. Şimdi ekstra beğeni alan kulaklığı kutudan kaldırması bir süre konuşulacak gibi. Fakat fiyat politikasında iyileştirme yapmak için şart olan bu durum ürünün 10-20 dolar aralığında daha uygun fiyatla satılmasını etkileyecek. Fakat kullanıcılar aynı paraya farklı marka kulaklık almak zorunda kalacağı için aslında tüketici açısından çok büyük bir fark olmayacak.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK