Telefon tasarımlarının geleceği son noktaya geldiğini düşünüyorsanız Oppo Reno ile tanışmadınız demektir. Çünkü tasarımda ve özellikle kamera konumlandırmasıyla bambaşka bir fikir olarak karşımıza çıkan Oppo markasının Reno ismini verdiği yeni cep telefonu, ilgi uyandıran bir özelliğe sahip. Bu özellik tamamen kamera odaklı. Türkiye pazarında fazla bilinmese de Türkiye’de de satışa çıkması ise Oppo’ya olan ilgiyi biraz daha arttırmış durumda.

Pop-up Kamerasıyla Dikkat Çekiyor!
Oppo, bilmiyorsanız hemen söyleyelim bir Çin markası Son yıllarda Çin’in liderliğinde geçen çeşitli akıllı telefon modellerinden biri olarak duyurulan Oppo’nun Reno modeli telefonu pop-up kameraya sahip. Peki nedir bu pop-up? Aslında ismini internet sitelerinde açılır pencere reklamlarından duymuş olabilirsiniz. Nitekim Pop-up anlamı açılır demek. Yani Reno telefon açılır bir kamerayla tasarımda yer alıyor.

Oppo Reno’da arkada 48 Megapiksellik ana kameraya ek olarak entegre edilmiş olan pop-up kamera ise sadece 5 Mp. Buna rağmen fazlasıyla iyi görüntüler elde etmenizi sağlayan bu kamera ile 30 fps video çekimi de gerçekleştirebilirsiniz. Pop-up kameranın ok fazla özelliği bulunuyor. Örneğin herhangi bir düşme esnasında kırılmaması ve zarar görmemesi için algılayıcı devreye giriyor ve otomatik olarak kamera kapanıyor.

Dayanıklılık konusunda endişe duyuyor ve hemen bozulur diye düşünüyorsanız bu tezi de tamamen boşa çıkaran Oppo Reno’nun açılır kamerası 200 bin kez açılacak kadar uzun ömre sahip. Eğer günde 100-150 fotoğraf çekimi yapıyorsanız bu tahmini 5 yılda anca ömrünü tamamlayacağınız anlamına geliyor.

Türkiye’de Satışa Çıktı!
Tabi modelin Türkiye’de de satışa çıkması ilgi çekici. Çünkü Türkiye’de Oppo çok fazla bilinirliğe sahip değil. Bugün itibarı ile teknoloji marketlerinde Oppo Reno’yu görebilirsiniz. Kısıtlı mağazalarda olduğu için genellikle internet üzerinden güvenilir alışveriş sitelerinden alım sağlayabilirsiniz.

Fiyatı 4999 TL!
Bu telefona sahip olmak isteyenler iki kez düşünecek. Çünkü fiyatı oldukça yüksek. vergilerle birlikte 4999 liraya satılan telefon Samsung’un ve Apple’ın en yeni modellerine yakın fiyattan satılıyor. Eğer üzerine biraz daha koyup Samsung ya da iphone alıırm diye düşünmeyenlerdenseniz Oppo Reno incelemeye değer bir model.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK