Mobil telefon tarihinin gelişmesinde önemli ve kilit rolü bulunan markalardan biri olan Nokia, maalesef akıllı telefon sektöründe aynı başarıyı gösteremiyor. Akıllı cihazların piyasaya çıktığı günden bu yana ayak uydurmakta zorlanan ve gelişen teknolojiyi iyi şekilde yansıtamayan marka, buna rağmen akıllı telefon pazarına dair umutlarını kaybetmiş değil.

Çentikli Nokia 3.2 Duyuruldu!
Nokia, Apple, Samsung ya da Huawei gibi görkemli tanıtımlar yapmadan mütevazi şekilde duyurularını gerçekleştiriyor. Son duyurusu ise yeni bir telefon modeline yönelik. 3.2 modelini tanıtan Nokia’nın yeni akıllısı, günümüz cihazlarına benzer bir tasarımla karşımızda.

Cihaz çentikli bir ekrana sahip. Öne çıkan özelliklerinin başında ise şarj süresi yer alıyor. Nokia’nın iddiasına göre normal kullanımda telefon 2 gün boyunca şarjı bitmeden dayanabiliyor. 4000 mAh bataryaya sahip olması, telefonun pilini olabildiğince güçlü kılıyor.

Teelfonun tasarımına bakıldığında hoşunuza gidecek bir tasarım ortaya çıktığını söylemek mümkün. Nokia’nın özellikle ilk akıllı telefon tasarımları düşünüldüğünde iyi yol kat edildiğini görebiliyoruz. Arkada bulunan tek kamerası 13 MP. Bir çok marka çift hatta 3 kamera kullanımına geçerken Nokia’nın tek kameralı telefon çıkarması ise dezavantajlardan bir tanesi. Bu konuda da kendini iyileştirmiş olmalıydı. Sırf bu sebeple bile tercihinden vazgeçebilecek çok fazla kişi olacaktır.

Farklı RAM özellikleriyle satışa çıkacak telefonlar 780 ve 940 TL fiyata sahip. Tabi KDV ve ÖTV eklendiğinde bu rakamlar daha da yükselecek.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK