Netflix’in akıllı cihazlardaki yaygınlık hali artıyor. İlk olarak akıllı TV’lerde duymaya başlaıdğımız Netflix, günümüzde akıllı cihazlar içerisinde fazlaca kullanılmaya başlandı. Can sıkan taraf ise her cihazın Netflix HDR desteğine sahip olmaması. Fakat Netfliks bu konuda kendini geliştiriyor. Tabi telefon firmaları da aynı şekilde yoğun kullanım gören Netflix’e ayak uydurmaya çalışmıyor değil.

3 Telefon Modeli Daha HDR Desteği Aldı!
Daha öncesinde sadece 8 akıllı telefonda bulunan Netflix HDR desteği üç cihaza daha geldi. Huawei’nin iki modeli Mate 10 Pro ve P20 ile birlikte Sony Xperia XZ2 HDR desteğine kavuşan modeller olarak açıklandı. Şimdi ise toplamda 11 HDR destekli cihaz olmuş durumda.

Destekleyen cihazların markalarına baktığımızda Samsung, LG ve Huawei öne çıkarken Razer Phone dikkat çeken model konumunda. Dikkatlerden kaçmayan ise iPhone cihazların Netflix HDR desteğini sunmaması. Bu konuda IOS’da eksiklik söz konusu. Zaman ne gösterir bilinmez fakat şuan için iPhone cihaza sahip olanların gözü yaşlı.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK