Henüz satışa çıkmadı ve resmi bir açıklama gelmedi fakat Meizu 16S’in çıkacağı bir çok çevre tarafından kabul edilmiş durumda. Nitekim mobil cihaz dünyasında sızıntılar oldukça meşhur. Meizu’da bu sızıntı güvenilir kaynaklardan nasibini almış durumda. Mazisi çok geride olmamasına karşın günümüzün önemli markalarından biri olma yolunda başarılı hamlelerde bulunan Meizu, 2003 yılından bu yana en iyi olmaya çalışıyor. Son 3 yıldır ise pozitif hamleler onu ilk 10’a soktu diyebiliriz.

Meizu 16S İÇİN DETAYLAR GÖRÜNDÜ!
Meizu hayranları bir süredir markanın yeni telefonunun ne zaman çıkacağını merak ediyor. Meizu 16S olarak çıkacak olan yeni telefon artık biliniyor. Nasıl bir performansla karşılaşılacağı ve tasarımı ise en çok öne çıkan konular. Resmiyete dökülmese de telefona dair performans bilgileri ise ortaya çıktı. Geekbench cephesinde yapılan testler Meizu 16S’in toplam elde etmiş olduğu skorun 10493 olduğunu gösterdi. Bu rakam kabul edilebilir ve tatmin edici bir sayı diyebiliriz.

Telefonu öne çıkaran özelliklerin başında 48 MP kameraya sahip olması geliyor. Tabi ne kadar iyi optimize edilen bir kamerası olacak tartışılır. Genellikle yüksek MP değerler sunan bir çok marka yeterli tatminkarlığı yakalayamıyor. Umarız Meizu o hataya düşen markalardan olmaz. 6,2″ Ekranla gelecek olan telefonun 6 GB RAM’e sahip olması bekleniyor.

Tasarım katına baktığımızda ince bir yapıyla gelen telefon tam çentikli bir ekran sunmuyor. Üstten ve alttan çerçevenin bitiş yerleri belirgin şekilde ortada. Bu da onu günümüz telefonlarıyla kıyasladığımız zaman geriye atacak dikkat çekici özellik.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK