NASA, Mars’a taşıyacağı insanlar için yeni bir kampanyayı duyurdu. Bu kampanya çok da farklı bir kampanya değil. Oldukça tanıdık gelecek bu kampanya, Mars’a seyahat edenlerin bir sonraki seyahatlerde kullanabileceği puanlar olacak. Aslında bu işin esprisi olsa da NASA’nın Mars’a uçuşlarını sıklaştırması halinde gerçekten fayda sağlayacak bir kampanya.

BİR SONRAKİ MARS SEYAHATİ İÇİN AVANTAJ!
Mars’a eminiz ki ayak basan insanlardan biri olup dünyaya geri dönerseniz anlatacak çok şeyiniz olacaktır. İkinci kez gitmek ise efsane olur. NASA’nın hedefi ise insanların bu seyahati alışkanlık haline getirmesi. Bunun için de uçtuğun kadar mil puan kazanılacak. Tabi Mars’a seyahat etmek uçakların aldığı mesafeden kat kat daha fazla olacağını düşünürsek elde edilecek puanlar hiç de azımsanacak miktarlarda olmayacak.

SİZ DE KATILABİLİRSİNİZ?
Bu kampanyaya siz de katılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Mars 2020 bağlantısına tıklayarak NASA’nın MArs 2020 projesi sayfasına geçiş yapmanız. Ardından sizden bazı kişisel bilgileriniz isteniyor. Bilgileri doldurarak katılım göstermeniz. Ardından NASA, sizin adınıza Mars’a seyahat için uçak biletine benzer bir bilet oluşturuyor.

Bu büyük projenin hayata geçirilmesine sadece 1 yıl kalmışken bu konudaki gelişmeler her geçen gün daha yakından takip edilecek gibi görünüyor.

PAYLAŞ
Avatar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Bilim, fizik, astronomi ve uzay teknolojileri ile ilgilenmektedir. Teknokarma.com gönüllü Bilim editörüdür. İletişim: seher@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK