Boring Şirketi, makinelerini işletmek için yeni bir yol gösteriyor. Elon Musk’un sahibi olduğu Boring şirketi makinelerini çalıştırmak için yeni bir yöntem geliştirdi. Bu yöntemin adı Xbox kontrolörü. Şirket bu cihazın kontröl mekanizmasının açıklamasını bir video halinde Twitter’da yayınladı.

Şirket, 2017 Nisan ayında SpaceX’in Hawthorne, CA merkezinde 2 km genişliğinde bir tüneli kazmak için onay verdi. Los Angeles’ın 405’deki otoyolunda projeler başlatıldı. Benzer kazıların Washington DC’de ve Chicago’da başlatılmak üzere onay verildi. Elon Musk Twitter da gösterilen videonun bu işle ilgili makinelerden birine ait olduğunu açıkladı.

Bu tarz aktiviteler için oyun kumandası ilk defa kullanılmıyor. USS Colorado fotonik direklerin kontrolü için Xbox 360 kontrolörünü kullanmaya başladı. P.W. Singer Robotik Devrimi ve çatışması isimli yazdığı kitapta oyun şirketlerinin kontrolleri tasarlarken harcadıkları milyarlarca doların bir neslin eğitimine harcanabileceğini öne sürmüştü. Boring şirketi de bu önermeyi destekliyor.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK