Yapay zeka her geçen gün yaşamımıza daha fazla girmeye aday oluyor. LG gibi dev marka da elektronik ev eşyaları için yapay zekaya sahip ürünler için önemli bir adım atmış bulunuyor. Robotlar, otonom araçlar gibi alanlarda daha çok görmeye alışık olduğumuz yapay zekanın kullanım alanı ise daha fazla genişleyecek gibi.

LG’den Yapay Zeka Tanıtımı!
LG’nin tanıtım organizasyonunda tamamen ev elektroniği yer alıyor. Ev elektroniğinde yapay zekayı entegre ettiğini bildiren LG, gelecekte evde kullanılmak üzere üreteceği teknolojilerin hepsinde yapay zeka kullanacağını bildirdi. Açıklamaya göre elektronik ev aletlerinin içerisinde sinir motoru bulunuyor. Bu da ev aletlerinin öğrenimini hızlandıracak.

İnternet Gerekmiyor!
Özellikler arasında dikkatlerden kaçmayan ise internet bağlantısına gerek duyulmaması. Genellikle bu tür uygulamalar ve entegrasyonlarda internete gereksinim duyan yapay zeka, LG’nin geliştirmesiyle hiç bir internet ihtiyacına gereksinim duymayacak.

Yapay zekanın hem görsel anlamda hem de işitme algısının olması da belirtiliyor. Bu özellik, yapay zekaya sahip ürünlerin konumu ve kişileri tanıma konusunda da performans sunacak.

LG’nin bu hamlesi onu ev elektroniği konusunda daha başarılı kılacak gibi görünüyor. Zira bu hamlesi olmadan önce de ev elektroniği için tercih edilen ilk markalardan biri haline gelmiş durumda. Son elde edilen kazanç bilgileri ise markanın ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne serdi.

PAYLAŞ
Avatar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Bilim, fizik, astronomi ve uzay teknolojileri ile ilgilenmektedir. Teknokarma.com gönüllü Bilim editörüdür. İletişim: seher@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK