Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen LG’nin yeni cihazı G serisinin son modeli G7 ThinQ için fiyat verildi. Türkiye pazarında da etkili rol oynayan LG, G serisiyle firmanın yüksek kazançlar elde etmesi sağlanıyor. LG’nin G7 ThinQ modelinin yüksek performans sunduğu yapılan testlerde ortaya çıkarken, fiyat ise biraz yüksek karşılandı. Doların TL karşısında yüksek değerlere çıkması, cihazın fiyatının TL bazında daha da yüksek olmasını tetikliyor.

834 ve 905 Dolar!
Malumunuz son yıllarda cep telefonu firmaları aynı modelin aynı kasaya sahip fakat farklı donanımlısını da piyasaya sürüyor. Özellikle RAM ve hafıza kapasitesini farklı kılarak fiyat farklılığı yaratıyor. LG G7 ThinQ modelinde de bu durumu görüyoruz. Cihazın 64 GB hafızalı ve 4 GB RAM’e sahip modeli 834 dolardan satılacakken, 6 GB RAM ve 128 GB Depolama hafızasına sahip modeli ise 905 dolardan satılacak.

Yurt dışı fiyatlarını doğrudan TL’ye çevirdiğimizde bir de Türkiye’deki yüksek ÖTV eklendiği zaman cihazın iPhone X modeliyle kafa kafaya gelebileceği görülüyor. Hal böyle olunca LG ile iPhone X arasında fiyat bazında kıyasıya bir rekabet yaşanması muhtemel. Tercih yapmak ise tabikide satın alacak olanlara kalacak fakat marka değeri bakımından iPhone’un bir adım öne çıkması, LG’nin işini zorlaştıracaktır.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK