Youtube para dağıtmaya devam ediyor. Kazananlar arasındaki şanslı isimlerden biri de Griffin Spikoski oldu. Sıkı bir Fortnite oyuncusu olan Spikoski, oyundaki başarılı ilerleyişini video çekerek süslemek isteyince beklemediği bir ilgi gördü. Bildiğiniz üzere youtube videoları son yıllarda ciddi kazançlar sağlıyor. Tabi gerçekten ilgi çekici işler yaparsanız. Griffin Spikoski, oyun videoları çekerek iyi bir kazanç elde etti.

200 Bin Doları Cebine Koydu!
Spikoski, Fortnite oyununda Sceptic nickname ile yer alıyor. Oyunda kendi ismini duyurmayı başardıktan sonra youtube üzerinden de aynı isim de bir kanal açıyor. Sadece 41 videosu bulunan 14 yaşındaki Griffin Spikoski, bu videolardan 200 bin dolar kazanç elde ettiğini açıkladı.

BU gelir onun yaşıtlarındaki birisi için oldukça yüksek. Hatta Türkiye’deki bir çok kişinin yıllarca çalışarak elde edebileceği kadar yüksek bir para. TL cinsinden 1 Milyon liranın üzerinde bir rakama tekabul eden bu para Griffin Spikoski’nin önemli bir başarısı sayesinde geldi. Kanalına 1.1 milyon abone çekmeyi başaran oyuncunun her videosu yüksek izlenme alıyor.

PAYLAŞ
Avatar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Bilim, fizik, astronomi ve uzay teknolojileri ile ilgilenmektedir. Teknokarma.com gönüllü Bilim editörüdür. İletişim: seher@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK