Katlanabilir akıllı telefonlar cebimize ne kadar uygun bilinmez fakat yeni bir akım önümüzdeki bir kaç yılı fazlasıyla meşgul edecek gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl ilk kez yankılanan katlanabilir telefon düşüncesini Huawei ve Samsung bu yıl hayata geçirdi ve tanıttı. Fold ismini verdiği Galaxy serisinin bir üyesi olan katlanabilir Samsung telefonun ardından rakipler de aynı fikri ortaya dökmeye kararlı. Huawei oldukça hızlı davrandı. Tabi akıllara ilk gelen diğer markalar Apple ve Xiaomi diyebiliriz. Üretilen fikirleri hayata geçirme anlamında oldukça hızlı olan Xiaomi ise bu konuda ilk atılımı yapacak marka.

XİAOMİ’DEN KATLANABİLİR MODEL!
Xiaomi’nin şu sıralar tanıtmaya hazırlandığı katlanabilir telefonun adı Mi Fold olduğu öğrenildi. Bir de videosu ortaya çıkan telefonun 1000 dolar gibi yüksek bir rakamdan satılacağı da konuşuluyor. Xiaomi heniz resmi bir açıklamada bulunmasa da sızıntı bilgiler sayesinde yine erkenden cihaz ortaya çıktı.

Açık söylemek gerekirse Samsung ve Huawei’den daha iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Tabi eğer videodaki cihaz gerçekse. Siz de aşağıdaki videoyu izledikten sonra aynı izlenime kapılabilirsiniz. Eğer Mi Fold görüntüdeki cihaz olursa ciddi bir satış kitlesine ulaşabilir.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK