Telefonların resmi tanıtımları yapılmadan önce pek karşılaşmadığımız durumlardan biri de görselin resmi olarak paylaşılması. Fakat Redmi markası bunu pek önemsemiyor olsa gerek, henüz tanıtımını tam olarak yapmadığı Redmi K20’nin resmini sosyal medya üzerinden yayınladı. İlgi çekici, parlak ve kırmızı tonlarını üzerinde taşıyan telefon oldukça ihtişamlı bir görüntüye sahip. Paylaşım ilgi uyandırsa da çok büyük etkileşim almadığını belirtelim. Şimdilik sadece 165 retweet ve 1600 beğeni gelmiş durumda. Bu rakamlar çok yüksek etkileşimler değil. Oysa Redmi’nin bu modeli oldukça iyi özelliklerle gelecek.

48 Megapiksel Fotoğraf Keyfi!
Evet, Redmi K20’de tam 48 megapiksel kameranın olduğunu belirtelim. Fotoğraf çekme alışkanlıklarımızdan vazgeçemediğimizi düşünürsek bu özellik, telefonun satış noktasında önemli rol oynayacak. Benim için ön kamera değil selfie kamerası önemli diyorsanız o da az değil. 20 MP selfie kamerası mevcut. Sanıyoruz bu çözünürlükler herkes için yeterli tatminkarlık sağlayacak. Arkasında 3 kameranın olduğunu da ekleyelim.

Telefon boyutları da cihazın tasarımı kadar önemli. 6.39″ olarak duyurulan ekran boyutu, yeni cihazlar ile kıyaslandırğında ortalamanın üzerinde bir boyuta sahip. Bu tabi pil gücüne olumsuz yansıyan etkenlerden biri. Bu sorunu Redmi markası batarya gücünü yüksek tutarak çözmek istiyor. 4000 mAh değerinde bir pile sahip olan telefon olmazsa olmaz parmak izi okuyucuya da sahip. Fakat fotoğrafta herhangi bir parmak izi alanı bulunmuyor. Bu noktada acaba Apple’ın yapmak istediği ekran altına parmak izi okuyucu sensör mü yerleştirdi diye düşünmüyor değiliz. Eğer bu özellik yoksa parmak izi okuyucu yerine muhtemelen yüz okuma sistemi telefonda tek güvenlik duvarı olacak.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK