Akıllara direkt su altı çekimi gelecektir. Evet bu doğru bir yaklaşım. Çünkü Apple’ın yeni telefonu olacak olan iPhone 11’in su altında rakiplerine ciddi bir üstünlük kuracak seviyede kamera özelliğine sahip olması bekleniyor. Hatta beklentiden öte sızıntı bilgilerin bunu gösterdiğini belirtelim. Henüz tanıtımı için 6 ay olsa da şimdiden telefona dair özellikler sızmaya başladı. Bu süreçte çok sayıda spekülasyon olacak gibi. Bu da her yıl olduğu gibi kaçınılmaz bir durum.

SU ALTINDA KULLANILACAK!
Aslında bu Apple’ı çok fazla ileriye götürmeyecek dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü Samsung bu özelliği yıllar öncesinden sunmuştu. Fakat APple biraz daha farklı bir yaklaşımla bu özelliği sunacak. Edinilen bilgilere göre su altında çekim yapılabilmesi için yapay zekadan faydalanılacak. Siz telefonu su altına soktuğunuz anda kamera bu durumu algılayarak kamerayı su altına uygun olacak en iyi şekilde optimize edecek. Bu sayede su altındaki görüntüler çok daha verimli olacak.

Fotoğrafların bulunduğu ortama göre farklı şekilde çekilmesini sağlayan iPhone X kamerası bu konuda iyi bir optimizasyon yaratmıştı. Fakat su altında böyle bir özelliği bulunmuyor. Apple şimdi bu özelliği su altında kullanacak. Su altında fotoğraf ve video çekmek oldukça eğlenceli olmasından kaynaklı bu telefonun satın almayı etkileyecek önemli özelliklerinden biri olabilir. Özelliğin gerçekten iPhone’un yeni modelinde olması ise oldukça yüksek ihtimal.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK