iPhone’un son üyesi olan ve son cep telefonları arasında belki de son zamanların en dikkat çekeni konumundaki telefon olan iPhone 11 Pro Max, yeni bir ünvan daha elde etti. Aslında bu ünvan Apple yetkililerini ve kullanıcılarını pek şaşırtmamıştır diyebiliriz. Teknik donanımı iyi optimize etmesiyle de dikkat çeken Apple, yeni telefonu ile biraz daha fazla gurur duymalı.

Şimdilik En İyisi 11 Pro Max!
Akıllı telefonlar arasındaki kıyasıya rekabet devam ederken, iyi olma hatta en iyi olma konusunda da rekabet birhayli kızışmış durumda. Geçtiğimiz senelerde daha çok iPhone ve Samsung ön planda olurken şimdi ise Huawei, Xiaomi gibi markalar da bu rekabetin içerisinde yer alacaklarını yakında hissettiriyor. Eylül ayında tanıtımı yapılan 11 Pro Max, tarafsız olarak ürün testi yapan Consumer Reports kuruluşu tarafından şuanki satışta olan telefonlar arasından en iyisi olarak seçti.

Android tutkunları hala Samsung S10 ne Note 10’u savunuyor olsa da ürün testi yapan firmalar genellikle 11 Pro Max’ı ön plana çıkarmış durumda. 2018 ve 2019 yılının yoğun rekabetli geçmesinin ardından 2020 yılında Xiaomi, Huawei ve benzeri ön plana çıkan markaların gelecek yıl iyi olma konusundaki atılımlarını daha ısrarlı sürdürmesi bekleniyor. Apple ise her ne kadar rekabet ortamı kızışsa da en iyiyi yapma konusunda şimdilik en başarılı firma görünüyor.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK