İnternet bağlantınız olmadığı zamanlar çevrenizdekilerden kısa süreliğine internet bağlantı paylaşımı açmasını isteyerek onun internetinden faydalanabiliyordunuz. Aynı şekilde siz de başka kişilerle şimdiye kadar ilave ücret ödemeden internetinizi paylaşabiliyordunuz. Bu durum 2019 ile birlikte tarihe karışacak. Tabi sadece ücretsiz kısmı. Çünkü telekominikasyon şirketleri, aralarında yapmış olduğu anlaşmaya göre artık hotspot ücretli olacak.

HOTSPOT 9 TL OLUYOR!
Bu bilgi eminiz bir çok kişi için kritik önem taşıyor. Çünkü biri ile internet paylaşmanız halinde faturanıza 9 TL ilave bir ücret yansıtılacak. Eğer faturasız hat kullanıyorsanız bu ücret aktif bakiyenizden düşülecek. Sadece bir kez açmanız bile ödemenin size yansımasını sağlıyor. Bu ücret ayda sadece bir kez alınacak ve dilediğiniz kadar internet bağlantınızı başkalarıyla paylaşabileceksiniz.

TEPKİ TOPLAYAN DEĞİŞİKLİK!
Hotspot için 9 liralık ilave bedel tahsil edilmesi sosyal medyada tepki toplamış durumda. Bağlantı sağlayan kişiler zaten bağlantı için ücret ödediklerini, ilave bir ücret ödemenin anlamsız olduğunu belirtiyor. Bu yöndeki görüşler GSM operatörleri tarafından yeni bir değişikliğe yön verir mi bilinmez fakat alınan yeni karara herkes mecburi şekilde uymak zorunda kalacak.

Değişiklik 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren gerçekleşecek.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK