Eğer bir markanın isminde değişim yaşanıyorsa eski isim maziye karışabilir. Facebook, instagram platformunu satın aldıktan sonra çok sayıda yenilik sunmuştu. Fakat Instagram için şimdiye kadar yapılacak en köklü değişiklik isme dair olurdu. Nitekim Facebook, Instagram’ın ismini değiştirme kararı aldı. Facebook’un bir parçası olarak kabul edilmesi gerektiğini savunan bir düşünceyi adeta bizlere yansıtmaya çalışan Facebook, bu değişimi yapsa da Instagram’ın hafızalardaki ismini değiştirmek oldukça zor olacak.

YENİ İSİM AÇIKLANDI!
Tabi Instagram’ın ismi durduk yere değişmiyor. Bu değişimin altında bir amaç yatıyor. O da Facebook ismini daha fazla duyurmak. Çünkü yeni isim Instagram from Facebook olacak. Platformlardaki yönetimi ve entegrasyonu iyileştirmek için böyle bir girişimin yapıldığı da unutulmamalı. Bunu biz değil Mark Zuckerberg söylüyor.

Resmi olarak değişimin ne zaman gerçekleşeceği ise bilinmiyor. Aniden uygulama isminde farklılıklar görürseniz hiç şaşırmayın. Bu değişim ileri yıllarda farklı formlara da geçebilir. Hatta Instagram uygulamasının ismi tamamen Facebook olursa bile şaşırmayın. Biraz düşününce gerçekleşmemesi için hiç bir sebep yok. İsim değişikliği ile beraber logoda da değişim olacak mı bilinmiyor.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK