Instagram’ın kendi bünyesine kazandırdığı özellikler tıkanma noktasına gelir diye düşünüyorsanız bu düşüncenizden sıyrılmanızı sağlayacak yeni bir uygulama, Instagram tarafından ayrı olarak sunuldu. Her ne kadar kendi bünyesinde geliştirdiği özelliklerle öne çıksa da farklı uygulamalar ile de ilerlemek isteyen Instagram, 2017 yılında Direct ismini verdiği bir uygulama ile ön plana çıkmıştı. Ta ki bu yıl içerisinde kapanana kadar pek etkileşim almadı. Şimdi ise bir başka uygulama ile tekrar şansını denemek isteyen Instagram, yeni uygulamasından umutlu.

Threads İndirmeye Hazır!
Instagram tarafından uygulama marketlere sunulan Threads ismindeki uygulama, tamamen Instagram muhendislerinin yapımı. Kendi bünyesinde farklı özelliklere sahip olan uygulamayı çalıştırdığınız an kameranın açılması ise bizlere Snapcat’i hatırlattı. Snapchat’den haal bir şeyler kapmaya çalışan Instagram’a ait Threads uygulamasına talebin nasıl olacağı henüz kestirilemiyor.

Peki Threads nedir ve nasıl çalışır? Uygulama kendi bünyesinde yeni bir arkadaş listesi oluşturmanıza olanak tanıyor. Fotoğraf ve video gibi medya paylaşımları yapabilirken aynı zamanda durum paylaşımı da yapmak mümkün. Eğer status özelliğini aktif ederseniz, otomatik olarak sizin nerede olduğunuzu arkadaş listenizle otomaitk olarak paylaşıyor. Bulunduğunuz cafe, restoran veya bir stadyum. Tamamen bilgi paylaşımını yakın çevrenizle paylaşabilen bu özellik fazlasıyla beğenilecek gibi. Tabi eğer gizlilik sizin için önemliyse bu özellik pek hoşunuza gitmeyebilir. Neyseki pasif hale getirmeniz mümkün.

Şuan Türkiye’de aktif edilmeyen uygulama bir kaç gün içerisinde Türkiye platformunda da indirilebilir duruma gelecek.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK