Sosyal ağlarda zamana yönelik tek detay, son görülme saat ve tarihi. Bu bilgi dışında kişinin kendisinin veye başkasının görüntüleyebileceği zamana dair herhangi bir istatistik bulunmuyor. Instagram ise zaman olayını biraz daha fazla irdeleyerek yeni bir özelliğin geleceğini duyurdu. Instagram’ın CEO’su tarafından bilgilendirme, artık instagram platformunda geçirilen süre ve zaman kaydedilecek. Nasıl mı?

Uygulamaya Analiz Entegrasyonu Yapılacak!
Önümüzdeki haftalarda instagramda göreceğimiz analiz menüsünde kişi, kendisinin ne kadar instagram ağında kaldığını görebilecek. Açıklamada şimdilik sadece geçirilen zamanın yer alacağı bildirilse de analizin sunulduğu sayfada farklı veri ve bilgilerin de olacağı konuşuluyor. Şimdilik sadece fikir yürütme aşamasında olan teknoloji dünyası, instagram tarafından sunulacak bu özelliği merakla bekliyor.

Tabi Instagram’ın ardından diğer platformlar da benzer özelliği aktifleştirmek için yola koyulabilir. Ne dersiniz Facebook belki de şimdiden özelliği hazırlamak üzerine girişimlere başlamıştır?

Gereklilik konusunda böyle bir özelliğe gerek varmıydı düşündürücü fakat yine de birileri tarafından sıkça kontrol edilebilecek bir detay olabilir. Instagram’da daha çok kalmak mı yoksa daha az kalmak mı iyi orası da soru işareti.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK